İptal ve İade Politikası

Değerli Bağışçılarımız,

Online işlemlerden yaptığınız bağışların iadesi şu şekilde gerçekleşmektedir.

Bağışçı bağış yaptıktan sonra yedi gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin yaptığı bağıştan cayma hakkına sahiptir.

İade ya da iptal işlemi, sadece işlemi yapan kişi tarafından yapılabilir.

385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için bağışçının bağış yaptığına dair belgeyi derneğimize posta yoluyla göndermesi gerekmektedir.

Cayma hakkı süresi bağışın hesaba gönderildiği gün başlar.

Bağışçının cayma hakkını kullanması halinde ilgili birim, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 7 gün içerisinde dönüş yapar (Kurban ve Fitre bağışı hariçtir.).

Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması Bağışçının kusurundan kaynaklanıyorsa derneğe bağışı iade almama hakkını saklı tutar.

Bağışın iadesi için, durum öncelikli olarak info@hayattaiyilikvar.org mail adresine iletilmelidir. Bağışın iade olarak gönderilme talebinin alındığı bilgisi, dernek tarafından bağışçıya iletilir. Bu görüşmeden sonra bağış iadesi ile ilgili bilgileri içeren belgeler derneğe teslim edilir. Dernek tarafından belirtilen koşullar sağlandığı takdirde iade kabul edilir, tazmini de bağışçının kredi kartına/hesabına yapılır.

Hayatta İyilik Var Derneği bağışları ulaştırmada aracı bir dernektir. Bağışçının talebi/şartlı bağış gereğince ve talep/şartlı bağış doğrultusunda faaliyetlerde kullanılan & sarf edilen bağışlar için dernekten iade talebinde bulunulamaz.

Kredi Kartına yapılan iadelerin kredi kartı hesaplarına yansıma süresi ilgili bankanın sorumluluğundadır.

Paylaş: