16 Mayıs 2024 İnsani yardım mücadelesi

İnsani yardım mücadelesi

İsrail’in Refah Sınır Kapısı’na saldırmasıyla birlikte, İsrail-Mısır arasında geçişi sağlayan protokol iptal edildi. Bununla birlikte yaklaşık 1,5 milyon kişinin sığındığı Refah sınırına yakın bölgelerinde yardım faaliyetlerini sürdüren STK’ların yardım faaliyetleri de durduruldu.

DETAYA GİT
16 Mayıs 2024 Gazze nöbetine sonuna kadar devam edeceğiz

Gazze nöbetine sonuna kadar devam edeceğiz

Hayatta İyilik Var Derneği, İsrail'in Filistin'e yapmış olduğu saldırıların ardından Filistin halkının ihtiyaçlarını karşılamak için 7 Ekim'de hemen harekete geçerek 31 Ekim'de Mısır'a gitti.

DETAYA GİT
10 Mayıs 2024 İnsanlık Onuru İçin

İnsanlık Onuru İçin

Gazze'de İsrail'in bombalardan sonra insanları açlkla öldürmeye çalşması insanlk onurunu ayaklar altna alyor. 1 Kasım'dan bu yana Refah sınır kapısnda insanî yardım faaliyetlerinde bulunan Hayatta İyilik Var Derneği Başkanı Ufuk Tan Keleş, Gazze'deki ablukanın kalkması zihinlerimizdeki ablukanın kalkmasına bağlı diyor.

DETAYA GİT
18 Mart 2023 İstanbul'dan mektubunuz var!

İstanbul'dan mektubunuz var!

İstanbul'dan depremde kurtulanlara gönderilen mektuplar birlik ve beraberlik mesajı verdi. El yazısıyla, içtenlikle yazılan ve yazarlarının iletişim bilgileri ile adreslerini eklediği mektuplar, "Ateş bu sefer sadece düştüğü yeri yakmadı." dedirtti.

DETAYA GİT
26 Ekim 2020 KÜTÜPHANE VE EBA DESTEK MERKEZİ AÇILDI

KÜTÜPHANE VE EBA DESTEK MERKEZİ AÇILDI

Hayatta İyilik Var Derneği'nin katkılarıyla Eyyübiye ilçe kırsalında bulunan Altınbaşak İlk ve Ortaokulu'nda kütüphane ve EBA Destek Merkezi açıldı.

DETAYA GİT
25 Ekim 2020 HAYATTA İYİLİK VAR DEDİLER!

HAYATTA İYİLİK VAR DEDİLER!

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesine bağlı Altınbaşak Köyü Altınbaşak İlköğretim okulunda yapılan bir etkinlik uzaktan eğitim nedeniyle sıkıntı çeken birçok okula örnek olmayı başardı.

DETAYA GİT
23 Ekim 2020 Altınbaşak İlkokulu/Ortaokulunda Öğrencilerle Hayatta İyilik Var

Altınbaşak İlkokulu/Ortaokulunda Öğrencilerle Hayatta İyilik Var

Hayatta İyilik Var Derneği ve Altınbaşak İlkokulu/Ortaokulu idarecilerinin katkıları ile Altınbaşaklı öğrenciler gönüllerince bir gün geçirdiler.

DETAYA GİT